O nas

Nasza historia

Białogóra to nasze miejsce na ziemi. Zaczęło się kilkadziesiąt lat temu od wyjazdów na wczasy z rodzicami do pracowniczego ośrodka wypoczynkowego, poprzez młodzieżowe wypady do podróży już z własnymi dziećmi. I tak trwa do dziś. Od lat przyjeżdżamy już wielopokoleniowo w towarzystwie gromady przyjaciół.

Po wakacjach pozostawała tęsknota i czekanie na przyjazd za rok.

Tak zrodził się pomysł na zapuszczenie korzeni głębiej i zakup starego, przedwojennego domu, któremu nadaliśmy nowy blask. W kolejnym etapie wybudowaliśmy cztery domy całoroczne w stylu skandynawskim, który zawsze tak bardzo nam się podobał, kiedy podróżowaliśmy na Bornholm, czy zwiedzaliśmy Norwegię.

Latem 2023 zakończyliśmy budowę kolejnych trzech domów. Jeden z nich – największy- powstał specjalnie z myślą o grupie przyjaciół lub dużej rodzinie. A wszystko to pod skrzydłami marki – Zachodni Wiatr – rodzinnej firmy z ambicjami tworzenia nowej jakości wypoczynku

Znamy Białogórę i jej okolice na wskroś i chętnie podzielimy się z naszymi Gośćmi sekretami tego pięknego miejsca. Opowiemy w które ścieżki warto się zapuścić, gdzie plażować, gdzie podejrzeć żurawie, ale i gdzie zjeść tu i w okolicy.

Zakochaj się w Białogórze

Białogóra to nadmorska miejscowość położona w gminie Krokowa w województwie pomorskim. Miejsce wyjątkowe, klimatyczne, spokojne.

Tu droga się kończy, a dokoła są tylko przepiękne lasy, czyste, szerokie i jeszcze dzikie plaże, bezkresne wydmy, nawet te ruchome.

Można tu znaleźć wiele ścieżek, dzikich duktów, przepięknych wzgórz ciągnących się w lesie po pare kilometrów, gdzie można wędrować będąc na wysokości wierzchołków drzew.

Białogóra to miejsce na obrzeżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i rezerwatu przyrody Babnica. Bytuje tu wiele gatunków zwierząt m. in. jelenie, sarny, dziki, lisy, ale i wilki. Słyszy się i spotyka żurawie. Występuje tu wiele cennych gatunków flory – porosty, rosiczka, mikołajek, lasy bukowo-dębowe.

W Białogórze jest dużo tras rowerowych. Przez miejscowość prowadzi międzynarodowa trasa R10. Są tu też ścieżki do nordic walking i trasy konne. Znajduje się tu również całoroczna stadnina koni.

Białogóra, pomimo bardzo szybkiego rozwoju zachowała jednak klimat małej, przyjemnej letniskowej miejscowości, do której od lat powraca wiele osób.

To miejsce przyjazne dla rodzin, oferujące dużo atrakcji. Jest kilka wypożyczalni rowerów, plac zabaw, boisko do gry, park linowy. Plaża znajduje się 1 km od miejscowości. Nad morze można dotrzeć wygodną promenadą, dojechać konną bryczką lub wieloma ścieżkami rowerowymi.

W okolicy znajdują się dwa jeziora – Żarnowieckie i Choczewskie. Na tym pierwszym można korzystać ze sportów wodnych takich jak windsurfing i kitesurfing. Drugie to czysty akwen, wspaniały do kąpieli nawet dla małych dzieci. Idealne miejsce dla wędkarzy ze specjalnie przygotowanymi dla nich pomostami.

Miejscowość w sezonie posiada infrastrukturę gastronomiczną i handlową na wysokim poziomie.